KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİNDE STEM /STEAM UYGULAMALARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ BAŞLADI

OKUL ÖNCESİNDE STEM /STEAM UYGULAMALARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ BAŞLADI

       Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinda Safranbolu Anaokulu ve BAKKA işbirliği ile hazırlanan ‘STEM /STEAM Uygulamaları Eğitici Eğitimi ’ açılış programı yapıldı. Programa Şube Müdürlerimiz Sayın Ayhan Özeken, Sayın Murat Çorbacı, Anaokulu İdarecilerimiz, Öğretmenlerimiz Katıldı.

      STEM /STEAM Uygulamaları Eğitici Eğitimi ’ açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş,’ Bilişim çağımızda robotik yazılım, kodlama ve yapay zekâ uygulamaları ön planda yer alıyor. Dünyada birçok ülkede STEM /STEAM eğitimine başlanmıştır. Eğitim sistemimizi çağın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmek, üreten, tasarlayan, geliştiren bireyler yetiştirerek, Bakanlığımızın belirlemiş olduğu 2023 Vizyonu hedeflerine ulaşmada emin adımlarla ilerlememize büyük kazanımlar sağlamak amacıyla hazırlanan STEM /STEAM eğitiminin ilçemizde uygulanmasında emeği geçen Yöneticilerimize, Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

     Projenin içeriği hakkında bilgiler veren Sayın Gümüş, ‘Okulöncesi STEM /STEAM eğitim programında bilme, anlama, beceri, yaratma ve duygular olmak üzere dört temel öğrenme becerisi yer almaktadır. Çocuklarımız bu becerileri, günlük yaşamlarında karşılaştıkları yeni kavramları araştırmak ve çevrelerini anlamak-keşfetmek için kullanmaktadır. Bundan dolayı çocuklarımızı bilişsel uğraşlar için isteklendirmek, Çocuklarımızın sorun çözme becerilerin desteklemek, kendi zihinsel gücünü fark etmelerini sağlamak, temel akademik başarılarını desteklemek, akranlarıyla çalışmaktan keyif almalarına olanak tanımak olarak özetlenebileceğini ‘söyledi.

     Sayın Gümüş, okul yöneticilerimize ve öğretmenlerine verilecek eğitim hakkında şunları kaydetti: ’Eğitimde teknoloji ile bağlantının nasıl kullanılabileceğine dair uygulamalar yapılacağın aktaran Sayın Gümüş, gelişen dünyada kodlama, robotik sistemler, arttırılabilir gerçeklik gibi uygulamaların eğitim-öğretim ortamında nasıl faydalı kullanılabileceğine dair fikirler sunulacağını vurguladı.

Sayın Gümüş, STEM /STEAM Uygulamaları hakkında öğretmenlerimizle  bilgi alışverişinde bulunduktan sonra program sonlandırıldı.

 

14-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.