KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL KORİDORLARİMİZ BİLİM SOKAĞINA DÖNÜŞÜYOR

OKUL KORİDORLARİMİZ BİLİM SOKAĞINA DÖNÜŞÜYOR

İlçemizdeki okullarda, bilimi sevdirmek ve daha kolay öğrenmeyi sağlamak amacıyla "Bilim Sokağı" oluşturuyor.

Safranbolu 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, resim öğretmenimiz Sayın Yılmaz Darılmaz'ın öncülüğünde koridor duvarlarına bilimle ilgili yaptıkları çizimleri de kendileri boyuyor.

Güzel bir uygulama olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, "Eğitim öğretim sadece sınıflarla sınırlı değil, her yerde yapılabilecek olgu. Koridorlarımızın hem eğitici hale gelmesini, hem eğlendirici hale gelmesini, aynı zamanda eğlendirirken de öğretmeyi amaçladık. Daha önce 'Edebiyat Sokağı'nı açmıştık, şimdi koridorlarımızda 'Bilim Sokakları'nı açıyoruz. Burada en büyük özellik, bunları oluştururken öğrencilerin ve öğretmenlerimizin kendi el emeğinin olması." diye konuştu.

Öğrencilerin çalışmayı yaparken el becerilerinin de geliştiğini aktaran SayınGümüş, şunları kaydetti:

"El becerileri gelişirken aynı zamanda resim yeteneklerini geliştiriyor, bunun yanında öğrendiği konuları pekiştirme şansına sahip oluyorlar. Diğer duvarda matematikle ilgili çalışmaları yaparken öğrendikleri matematik konularını pekiştirmeye ve diğer öğrencilerin de bu koridordan geçerken öğrendikleri bilgileri akılda tutmalarına yardımcı oluyor. Koridorlar da tek bir renkten çıkıp, eğitici ve öğretici hale geliyor. Bunu ilçemizdeki tüm okullarımızda yaygınlaştırmaya devam ediyoruz."

Resim öğretmeni Yılmaz Darılmaz da okul koridorlarındaki monotonluğu ortadan kaldırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Kendisi için öğretilenden ziyade görselliğin önemli olduğunu vurgulayan Darılmaz, "Renklerin oluşumunu görerek, hissederek yapıyoruz. Aynı zamanda teorik derslerle de bağdaşıyor." dedi.

18-05-201918-05-201918-05-201918-05-201918-05-201918-05-201918-05-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.