KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OKU-YORUM" PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ÖĞRENCİ-YAZAR BULUŞMALARI DEVAM EDİYORİlçemizdeki Anadolu İmam Hatip Liselerinde farklı projeler kapsamında gerçekleştirilen "Öğrenci - Yazar Buluşmaları" devam ediyor.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün OKU-YORUM (Okuma Kültürünün Geliştirilmesi) Projesi kapsamında her ay öğrencilerini okudukları bir kitabın yazarı ile buluşturan Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Nisan ayı Öğrenci ? Yazar buluşmasının konuğu Tarihçi Yazar Dursun Gürlek oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş'ün de katıldığı çevrim içi programda, Dursun Gürlek ile öğrenciler tarafından Nisan ayında okunan "Tebessüm ve Tefekkür" isimli kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, programın açılışında yaptığı konuşmasında "Bir yılı aşkın süredir devam eden salgın hastalık hayatımızdaki birçok şeyi etkiledi ve değiştirdi. Ama hayat devam ediyor. Bu tür dönemlerde krizleri fırsata çevirmek çok önemlidir. Eğitim öğretim sürecini büyük çoğunlukla başarılı bir şekilde uzaktan çevrim içi sürdürdüğümüz gibi sosyal, kültürel, sportif, sanatsal vb. birçok alandaki faaliyetlerimize de çevrim içi olarak hız kesmeden devam ediyoruz. Bu çalışmalardan birisi de İmam Hatip Liselerimizde uygulanan "OKU-YORUM" projesi kapsamında gerçekleştirilen "Yazar Buluşmaları". Normal dönemde organizasyonu daha zor olan bu buluşmalar çevrim içi daha kolay gerçekleştirilebiliyor. Öğrencilerimiz hem her ay en az bir kitap okuyor, hem de okudukları kitabın yazarı ile görüşme ve sohbet edebilme imkânı buluyorlar. Bu geleceğimiz olan öğrencilerimiz için büyük bir imkân. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen okul yönetimine ve öğretmenlerimize, programa yoğun ilgi gösteren öğrencilerimize ve kıymetli zamanlarını ayırarak evlerimize misafir olan değerli yazarımıza teşekkür ediyorum." dedi.    

Keyifli ve bir o kadar da verimli geçen söyleşi programı öğretmen ve öğrencilerin Tarihçi ve Yazar Dursun Gürlek'e yönelttikleri soru-cevap bölümü ile sona erdi.

29-04-202129-04-202129-04-202129-04-202129-04-202129-04-202129-04-2021


Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.