KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize Yönelik Bilişim Teknolojileri Hizmetiçi Eğitim Planlama Toplantısı Yapıldı

Öğretmenlerimize Yönelik Bilişim Teknolojileri Hizmetiçi Eğitim Planlama Toplantısı Yapıldı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Said Nuri ODABAŞOĞLU başkanlığında , Şube Müdürümüz Turan TEKDEN'in koordinasyon ve planlamasında ilçemizde görev yapan Bilgisayar öğretmenlerimiz Mehmet YILMAZ,  Cumhur TORUN, Zeki ERDEM ve Esra KOCAEREN ile 2.dönemden itibaren ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda Yapay Zeka, 3D Tasarım, Python, Sanal Gerçeklik, Görüntü İşleme, Arduino, Fusion 360 alanlarında hizmet içi eğitim planlama ve okullarımızda yürütülen TEKNOFEST, TÜBİTAK, E Twinning projeleri değerlendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Said Nuri Odabaşoglu yaptığı açıklamada : "Bilişim teknolojileri, bilişim toplumunun hammaddesi olan bilgiye istenildiği zaman ve mekânda hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlar. Bununla da yetinmeyip sürekli olarak yeni bilgilerin üretilmesine aracılık ederler. Bu teknolojilerle birlikte toplum yeniden şekillendirilmektedir. Teknolojinin durmadan geliştiği günümüzde bilgisayarlar ile iç içe bir yaşam sürüyoruz. Yapay zekânın ve teknolojinin de gelişimiyle hayatımızda yer bulan bilgisayarlar, birbirinden farklı fonksiyonel kolaylığı da beraberinde getiriyor. Günden güne gelişen bilişim ve bilgisayar sistemleri, eğitimden kariyer alanına dek birçok şekilde gelişim gösteriyor. Günümüzde  geçmişin temel derslerinin yanında "robotik kodlama" ve "bilgisayar programcılığı" gibi alanlar da yer almaya başlıyor. Bu bağlamda eğitim kademelerinde ve ülkemizin geleceğinin mutfağında olan Öğretmenlerimizin bilişim teknolojileri alanında yetkin eğitimciler olmalarını sağlamak en temel görevlerimizden birisidir. Önümüzdeki dönemlerde öğretmenlerimizin istekleri ve günüllülük esaslarına dayalı olarak yapay zeka, aurdinio, paython, 3D sistemleri gibi alanlarda hizmetçi egitimler yapılacaktır."  dedi. 

İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün, öğretmenlerimize okullarımızda yapılan projeler ve eğitim çalışmaları için teşekkür etmesiyle toplantı sonlandı.

04-01-2024

03-01-202403-01-2024

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.