KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize "Öğretmen Akademisi" Kapsamında Doç. Dr. Eda ÖZ ÇELİKBAŞ 'tan "Sanat Terapisi" Eğitimi

Öğretmenlerimize

İlçemizde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sunma amacıyla planlanan, Karabük Üniversitesi ile yapılan protokol ile hayata geçirilen Öğretmen Akademisi kapsamında Hizmet İçi Eğitim Seminerlerimizin ilki Rehber öğretmenlerimize yönelik olarak düzenlenen 12 saatlik eğitimle başladı. Toplamda 4 gün sürecek olan seminer çalışması Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda ÖZ ÇELİKBAŞ tarafından veriliyor. 

Okullarımızdaki Rehber öğretmenlerimizin katılacağı Sanat Terapisi konulu eğitim Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesinde gerçekleştiriliyor. 

Eğitimin ikinci gününde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU da seminere katıldı. Şube Müdürümüz Turan TEKDEN'in de eşlik ettiği seminer 20 rehber öğretmenimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Sanat terapisinin önemine vurgu yapan ODABAŞOĞLU şu ifadelere yer verdi; "Sanat terapisi sözlerle ifade etmekte zorlanacağımız duygu ve düşüncelerimizin sözsüz olarak ifade edilmesidir. Sanat terapisi, öğrencilerimizin bilişsel ve duygusal motor becerilerini geliştirmesinin yanında stresle daha iyi baş etmelerine olanak sağlar. Günlük hayatta kendilerini daha iyi ifade etmesi ve sosyal becerilerinin gelişmesi konusunda yardımcı olur. Bu kapsamda öğrencilerimizin eğitim olanaklarının iyileştirilmesi için rehber öğretmenlerimize yönelik Sanat Terapisi eğitimi düzenlenmiştir. Seminerlere olan katkılarından dolayı Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne ve Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda ÖZ ÇELİKBAŞ'a teşekkür ediyorum. Semirlere katılım gösteren öğretmenlerimize de teşekkür ediyor çalışmlarında başarılar diliyorum."

08-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-2024

 

 

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.