KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZDEN KIZILAY'A KAN BAĞIŞI

ÖĞRETMENLERİMİZDEN  KIZILAY'A KAN BAĞIŞI

           Safranboluda öğretmenler 'İyilik kanımızda var' sloganı ile Kızılay'a kan bağışında bulundu.  Koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışı oranlarının düşmesi sonrasında Kızılay'a kan desteginde bulunmak icin kampanya kapsamında  öğretmenlerimiz  iftardan sonra kan vermek için Safranbolu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında hazır bulunan Kan Bağışı aracına gittiler.

           Ögretmenlerimizle beraber kan bağışında bulunan Safranbolu  İlçe  Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan Gümüş, yaptığı açıklamada, 'Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de  bu iyilikte varız dedik. Ramazan ayı olması ve salgından dolayı Kızılay'ın kan stoklarının düştüğü ifade edilmisti. Bizlerde insani yaşatki devlet yaşasın düsturuyla hareket ederek kıymetli öğretmenlerimizle kan bağışında bulunduk.

           İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş,"Kan verme alışkanlığını kazandırmak, kan verme konusunda toplumun bütün kesimlerinde bir duyarlılık oluşturmalıyız. Buradaki asıl amacımız; insanlarımızın ihtiyaç duydukları kanı bulabilmeleri. Kan bağışında bulunarak bir yandan sağlığımıza faydasının olduğunu, diğer yandan da kan bekleyen birçok kişinin hayata tutunmasına da yardımcı olduğumuzu unutmamalıyız. Bu tür etkinliklerle  tüm vatandaşlarımızı Kızılay´a kan vermeye davet ediyorum" dedi.

          Sayın Gümüş "bağışladığımız her bir damla kanımızın  hayat kurtaracağını bilen meslektaşlarıma  bu önemli konuda duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum' dedi.

12-05-2020

11-05-202011-05-202011-05-202011-05-202011-05-202011-05-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.