KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZDEN ÇOK SESLİ KORO KONSERİ

ÖĞRETMENLERİMİZDEN ÇOK SESLİ KORO KONSERİ

İlçemiz Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin bireysel, mesleki ve alan gelişimlerini desteklemek için yapılan mesleki çalışmalar kapsamında Safranbolu IMKB Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinden oluşan çok sesli koro ilçe öğretmenlerine konseri verdi. Konseri büyük beğeni topladı. Konser içeresinde müzik ile ilgili bilgilerde verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ düzenlenen konser ile ilgili olarak; "Bilim, teknik ve sanat, toplum yapısının oluşmasında önemli etmenlerdir ve insan yaşamının vazgeçilmez öğeleridir. Bilim, teknik ve sanattan yeteri kadar istifade edildiğinde insanın hayıtına anlam katar ve bazı eksikliklerin giderilmesine anlamlı katkı sunar. Sanat, insanları farklı kılar, güzellikler yaratır. Sanatla toplum arasında karşılıklı etkileşim sonucu, birbirlerini geliştirme ve güçlendirme gerçekleşir. Toplumsal açıdan değerlendirildiğinde ise müzik, bireyi toplumsallaştırırken aynı zamanda onun yeteneklerinin geliştirilmesine kaynaklık eden, insan ilişkilerinde dayanışma ve paylaşma gibi değerli sayılan davranışlar kazanmasına ve sergilemesine yardımcı olan, ayrıca onu, toplumsal gelişmede sürekli olarak etkin rolü bulunan sanat yoluyla daha aktif konuma getiren, kültürel bir etkinliktir. Bizlerde bu bağlamda kendi kültür zenginliğimizin eserlerini öğretmenlerimizle  birlikte dinleyerek ve öğrenerek geleceğe taşıyacağız." dedi.

19-11-201919-11-201919-11-201919-11-201919-11-201919-11-201919-11-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.