KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN SİNEMA KEYFİ DEVAM EDİYOR

ÖĞRENCİLERİMİZİN SİNEMA KEYFİ DEVAM EDİYOR

      Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’in destekleriyle  Safranbolu daki öğrencilerimiz  sinema ile buluşmaya devam ediyor.  

    “ Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor “ projesi kapsamında Kirkille İlkokulundaki öğrencilerimiz sinema ile buluştu. Minik öğrencilerin mutlulukları gözlerden kaçmazken, öğrencilere, öğretmenlerinin yanı sıra, Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli eşlik etti. Çocuklara patlamış mısır ikram edildi.

    Çocukların erken yaşta çeşitli sanat dalları ile tanışmalarının ileride kültürel yönden olumlu etkileneceklerine dikkat çeken Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer; “Bu kapsamda 2018 yılında 7 sanat dalı olan sinema ile tanıştırmak ile ilgili bir proje başlattık. Bu proje Safranbolu’nun en ücra köyündeki okulları da kapsamakta. 2018 yılı içerisinde çok sayıda okulumuzda evlatlarımızı sinema ile buluşturduk.

     2019 yılında da devam ediyoruz.” dedi. Projeye özellikle velilerden olumlu dönüşlerin olduğunu kaydeden Sayın Ürkmezer,” Ailelerin projeye destek vermeleri bizler için elbette ki oldukça önemli. Yine geleceğimiz olan çocuklarımız için ara vermeden gerçekleştirdiğimiz projeler ile kötü alışkanlıklardan korunmalarını, sosyal yönden gelişmelerini amaçlıyoruz.

      Daha önce de belirttiğim üzere, bizler onların gelecekleri için çalışmaya devam edeceğiz. Onlardan tek isteğimiz, derslerine daha çok çalışmaları ve bol bol kitap okumaları” diye konuştu.

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, ‘Öğrencilerimize ücretsiz sinema etkinliği ile sosyal kültürel hayatlarına katkı sunmuş olduk. Çocuklarımızın mutlu olduklarını görmek ve velilerimizin olumlu tepkileri bizleri mutlu etti. Geleceğimiz olan çocuklarımız İçin bu tür projeler üretmeye devam edeceğiz ’dedi.

        Sayın Gümüş, ‘Desteklerini esirgemeyen Safranbolu Kaymakamımız / Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer’e, okul İdarelerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve  emeği olanlar bütün herkese teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

 

02-03-201902-03-201902-03-201902-03-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.