KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDUK

ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDUK

        Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer ve  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Kalealtı İlk Öğretim Okulu ve Şehit Murat Akdemir İmam Hatip Lisesi öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

         Öğrencilerimizin  karnelerini veren Sayın Ürkmezer, yarıyıl tatilinde geçirecekleri vaktin bir kısmını okumaya ayırmalarını tavsiye etti. Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer, “ Elimizden geldiğince eğitim öğretim dönemi içerisinde tüm okullarımızı ziyaret etmeye çocuklarımız ile bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz.

         Yine çocuklarımızın bu mutlu gününde hem onlarla hem de velilerimizle bir arada olmayı istedik” dedi. Sayın Ürkmezer, “Her zaman şunu söylüyorum. Çocuklara her yaşta, her şeyi öğretmek mümkün. Ancak önemli olan bilgiye nasıl ulaşacaklarını öğretmek.Bununda en kestirme yolu kitap okumak. Çocuklarımıza bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum. O kitaplardan bir şeyler mutlaka öğreneceksiniz. Zaten kitap okuma alışkanlığı kazandıktan sonra geri kalan her şey çok daha kolay oluyor. Velilerimizden de çocuklarımızdan kitap okumaya vakit ayırmalarını istiyorum.

         Bizler hem Kaymakamlık hem de Belediye olarak çocuklarımızın daha fazla kitaba erişim sağlamaları adına çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu. Göreve başladığı günden bu yana Safranbolu’da bulunan tüm okul kütüphaneleri ve öğrencilere 40 binin üzerinde kitap hediye ettiklerini hatırlatan Sayın Ürkmezer, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için ara vermeden hem okul hem sosyal yaşantıları için çeşitli projeler geliştiriyoruz. Bu vesile ile iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, kitap okumayı ihmal etmemelerini tavsiye ediyorum” dedi.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ise, Bakanlığımızın 2023 Vizyonu hedefleri çerçevesinde Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü projelerin gerçekleşmesi noktasında bütün eğitim sistemine yansıyan çalışmalar yaparak, çok verimli bir dönem geçirmemizde öğrencilerimizin büyük katkıları olduğunu belirtti.

          Sayın Gümüş, ‘Yarıyıl tatilinde öğrenicilerimizin spor yapmasını, kitap okumalarını, sinema, tiyatro, müze ziyaretleri ile tarihi mekânları gezmelerini öneriyorum. Şehrimiz tarihi dokusu ve coğrafi özellikleri itibariyle birçok zenginliği barındırıyor. Velilerimizin bu konuda çocuklarımızı yönlendirmelerini istirham ediyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize  iyi tatiller diliyorum’ dedi .

           Sayın Gümüş,’,Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün her zaman yanında olan  Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer’e teşekkür ediyorum’ dedi.

18-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.