KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZE "SAFRAN BİTKİSİ" SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

ÖĞRENCİLERİMİZE

         Safranbolu Kaymakamlığımızın uhdesinde "Gençler Safranına Sahip Çıkıyor Projesi" kapsamında öğrencilere safran bitkisi ile ilgili seminer düzenlendi.

         Düzenlenen Seminere İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ İlçe Tarım Müdürü Sayın Mehmet EMRE, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

         Öğrencilere safran bitkisinin yetiştirilme süreçleri, ekonomik değeri, sağlık yönünden faydaları vb. bilgiler aktarıldı.

         Konu ile ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, proje kapsamında safran bitkisini detaylı tanıtmak istediklerini bu bağlamda Tarım  Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde yürüttüklerini ifade etti.

      Sayın GÜMÜŞ; " Tüm medeniyetlerin, toplumların değerlerinin olduğunu, Safranbolu'nun ise bir çok değere sahip olduğunu, safran bitkisinin de bu önemli değerlerden biri olduğunu", ifade ederek "Bizler bu değerleri gelecek aktarmak zorundayız, bu sebeple tüm öğrencilerimizi bu konuda bilgilendireceğiz. Tüm öğrencilerimizin bir safranı olsun istiyoruz. Bu eğitimleri eğitim öğretim yılı botunca sürdüreceğiz" Dedi.

          Sayın GÜMÜŞ; Safranbolu'muz için başlatılan bu proje için Sayın Kaymakamımız Dr. Fatih ÜRKMEZER'e teşekkür etti.

14-10-201914-10-201914-10-201914-10-201914-10-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.