KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZE ÇEVRE BİLİNCİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ÖĞRENCİLERİMİZE  ÇEVRE BİLİNCİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Safranbolu'da toplumsal çevre bilincinin artırılması, doğa ve biyolojik çeşitliliğin korunması, gelecek kuşaklara temiz ve sürdürülebilir çevre bırakmak amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar 10.Bölge müdürlüğü uzmanlarınca Safranbolu Kanuni Ortaokulunda  öğrencilere seminer düzenlendi. Düzenlenen semineri öğrenciler ilgiyle dinledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Çevrenin, canlılar için büyük bir anlam ifade ettiğini, canlıların yaşamak için soluk aldıklarını, beslendiklerini, barındıklarını ve türlerini sürdürdükleri ortamı onlara çevrelerinin sağladığını, canlıların çevreleriyle bir bütün olarak yaşamlarını sürdürmekte ve bu bütünlük içinde yaşam mücadelesi verdiğini, onları çevrelerinden ayrı olarak düşünmenin mümkün olmadığını belirterek;

"Çevrenin korunarak sürdürülebilirliğinin sağlanması, yapılması gerekenler arasında birinci sırada yer almaktadır. Bu bağlamda bireylerin çevre değerlerinin önemi konusunda bilinçlendirilmeleri gerekmektedir. Bu bilinçlendirmenin çocuklara yapılması daha güvenli yarınlar için önemli bir adım olacaktır. Çünkü bugünün küçükleri olan çocuklara yarınlar emanet edilecektir. Bu tür eğitim faaliyetleri ile öğrencilerimizin bilinçlenmesi sağlanacaktır." dedi.

05-12-201905-12-201905-12-201905-12-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.