KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ SAFRAN HASADI YAPTILAR

ÖĞRENCİLERİMİZ SAFRAN HASADI YAPTILAR

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosunun  40  bin lira olması dolayısıyla "dünyanın en pahalı baharatı" olarak adlandırılan safran bitkisinin, geleceğe taşınması amacıyla "öğrencilerimiz Safran üretim çiftliğinde, safran hasadı yaptılar.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerinin nezaretinde pandemi tedbirleri alınarak Safran üretim çiftliğinde, safran  bitkisinin yetiştirilme süreçleri, ekonomik değeri, sağlık yönünden faydaları gibi bilgiler aldılar. Bilgilendirmenin ardından safran hasadı gerçekleştiren öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, tüm medeniyetlerin, toplumların, şehirlerin değerlerinin olduğunu, Safranbolu'nun ise bir çok değere sahip olduğunu, safran bitkisinin de bu önemli değerlerden biri olduğunu belirtti.

Sayın Gümüş, "Bizler bu değerleri gelecek aktarmak zorundayız, bu sebeple tüm öğrencilerimizi bu konuda bilgilendireceğiz. Bütün öğrencilerimizin bir safranı olsun istiyoruz. Bu süreçte öğrencilerimizi bilgilendirme ve bitkinin yetiştirilme süreçlerini yerinde görmelerini arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin doğada yaparak yaşayarak öğrenmelerinin desteklediklerini belirterek, safran üreticilerimize, velilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize değerli katkıları için teşekkür ediyorum" dedi.

30-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-202030-10-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.