KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ ELEKTRİKLİ ARABA İLE TEKNOFEST YOLCUSU

ÖĞRENCİLERİMİZ ELEKTRİKLİ ARABA İLE TEKNOFEST YOLCUSU

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin rehberliğinde, milli teknolojinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'e kendi imal ettikleri elektrikli araba ve hava araçları ile hazırlanıyor.

Bu kapsamda Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknoloji Atölyesinde yarışmalara hazırlanan TEKNOFEST ekibini ziyaret etti. Öğrencilerin başta elektrikli araba ve dron projelerini inceleyen ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Gümüş, öğrencilerin üretmenin verdiği mutluluk, gurur ve başarının yüzlerine yansıdığını gözlemleyerek projede yer alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

Gümüş, "Sosyal hayattan eğitime, ekonomiden savaş stratejilerine hayatın her alanını ilgilendiren ve etkileyen dijital bir çağı yaşıyoruz. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmelerin etkisi bütün sektörlerde ve hayatın her alanında hissedilmektedir. Bizlerde bu gelişim ve değişimlerin hızına ayak uyduracak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ülkelerin gelişmelerinde ve kalkınmalarında sanayileşmenin ana unsuru olan bilgi birikimi, beceri ve iş alışkanlığına sahip olan yüksek verimi sağlayabilecek insan gücünün meydana çıkarılması zorunluluktur. Kalifiye elemanların bilgi ve yeteneği, ekonomik başarının yapısını oluşturur.

Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında, Türkiye'nin teknolojik yetkinliğini geliştirmek amacıyla etki gücü yüksek program ve projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlayacak gençlerimizin yetiştirilmesinde gayret sarfediyoruz. Bu bilinç ve anlayışla gençlerimizle sık sık bir araya geliyor, onlara destek olmaya gayret ediyoruz. Bu çalışmalarda gençlerimize destek olan eğitim ailemizin tüm paydaşlarına teşekkür ediyor, gençlerimize üzerinde çalıştıkları projelerde üstün başarılar diliyorum" diye konuştu.

07-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.