KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK YÜREKLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Safranbolu Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü minik öğrencilerimizi ağırladı.
MİNİK YÜREKLERDEN ANLAMLI ZİYARET

          Anaokulu öğrencilerimiz Safranbolu Belediyemize bağlı İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. Öğrencilerimize yangın esnasında yapılması gerekenlerle ilgili slayt izletildi.

           İtfaiye Müdür Vekili Mehmet Gökçü eşliğinde öğrencilere yangın tatbikatı yaptırıldı. İlk yardımın önemine vurgu yapmak amaçlı yapılan yangın tatbikatında itfaiye ekipleri öğrencilere yangın anında yapılması gerekenleri anlattı. İtfaiye binası bahçesinde yakılan ateşe, yangın söndürme tüpüyle müdahale edildi.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, konuyla ilgili yaptığı konuşmada ‘Çocuklarımızın bilinçlenmesi ve sosyalleşmesi için  sık sık böyle geziler düzenliyoruz" dedi.

          Sayın Gümüş ‘Bizler için hayati önem taşıyan yangında alınması gereken tedbirlerin çocuklarımıza uygulamalı olarak gösterilmesini çok faydalı buluyoruz. Çocuklarımızın evlerinde kendi başlarına gelebilecek küçük kazalar sırasında ne yapmalarını, yangına yol açmamak için tehlikeli durumlardan nasıl uzak kalmalarını ve yangın halinde 110 numaralı telefon numarasını aramaları gerektiğini öğrendiler’ dedi.

         Sayın Gümüş, ‘Öğrencilerimize bu imkânı sağlayan Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’e, Safranbolu Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü personeline, okul idaremize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum’ dedi.

05-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.