KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİMİZE TANITILDI

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİMİZE TANITILDI

         Savunma Bakanlığı´na bağlı olarak kurulan askeri yükseköğretim kurumu olan  Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Safranbolu’muz da lise son sınıf öğrencilerine Sunal Tülbentçi Öğretmenevi  Toplantı salonunda tanıtıldı.

         Milli Savunma Üniversitesi çatısı altında harp okulları ve Meslek Yüksek Okullarını tanıtım amacıyla 12. sınıf öğrencilerimize, 2019 MSÜ sınavı ve harp okullarına ve MYO´lara yerleşim kriterleri ile ilgili bilgilendirme ve öğrencilere okullarında görülen eğitim ve imkânlardan bahsedildi. Okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

        Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, " Bizler bu vatanı bize emanet eden ecdadımıza layık olduğumuzu gösterebilmek adına en iyi çalışmayı yapmak durumundayız. Her şeyden önemlisi cennet vatanımızı korumamız gerekiyor. Bu nedenle Bayrağımızı kıyamete kadar dalgalandırmamız adına değerli ordumuza dünyayla rekabet edebilecek donanımlı gençler  yetiştirmek amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitemiz tanıtılmaya başlanmıştır" dedi.

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.