KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEVLİD-İ NEBEVİ HAFTASI OKULLARIMIZDA KUTLANIYOR

Okullarımızda Mevlidi Nebi Haftası münasebetiyle programlar düzenlenmeye devam ediliyor
MEVLİD-İ NEBEVİ HAFTASI OKULLARIMIZDA KUTLANIYOR

           Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Safranbolu İlçe Müftülüğü işbirliğinde okullarımızda Mevlidi Nebi Haftası münasebetiyle programlar düzenlenmeye devam ediliyor.

           Programlarda Safranbolu İlçe Müftümüz Sayın İsmail Temür, “Peygamberimiz ve Gençlik başlıklı” bir konuşma yaptı. Programlarda, Tasavvuf Musiki Konserleri ve sinevizyon gösterimi de yapıldı. Program sonunda öğrencilerimize ikramlarda bulunuldu 

           Konu ile açıklama yapan Sayın Gümüş  “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda Mevlidi nebi haftasını hafta boyunca çeşitli etkinlikler yaparak, onu anmaktan ziyade onu anlamaya yönelik bir takım faaliyetler yapıyoruz. Bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığımız, Hicri yılının Rebiülevvel ayının 12’inci gecesinde içine alan haftayı Mevlidi Nebi haftası olarak ilan etti’dedi.

           Mevlid-i Nebi haftasında Peygamber Efendimizi anmak için, O’nu anlamak için bir araya gelindiğini ifade eden Sayın Gümüş, “Peygamberimizi anmak, O’nu sevmek O’nu anlamaya bizi götürüyorsa anlamını bulmuş demektir. Sevgili Peygamberimize sevgimizin, muhabbetimizin bir tezahürü olarak öğrencilerimiz yapmış olduğumuz programlara yoğun ilgi gösteriyor ’dedi.

           İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gümüş, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde okullarımızın hazırladığı programlardan dolayı Safranbolu İlçe Müftümüz Sayın İsmail Temur’a ve Müdürlüğümüze bağlı bütün Yöneticilerime, Öğretmenlerime, öğrencilerime çok teşekkür ediyor, kendilerini kutluyorum” dedi.

21-11-201821-11-201821-11-201821-11-201821-11-201821-11-2018

 

21-11-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.