KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜLERİMİZLE YKS HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜLERİMİZLE  YKS HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, ilçemizde bulunan meslek liselerinin müdürleri ile yürütülmekte olan eğitim öğretim çalışmaları ve YKS hazırlıklarını değerlendirmek üzere Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde bir araya geldi. Şube Müdürümüz Enver Ayata'nın da katıldığı toplantı covid tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirildi.  

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş toplantıda, pandemi dönemi meslek liselerinin önemini ve bu okullara olan ihtiyacı bizlere bir kez daha hatırlattı. Meslek Liselerimiz de bu dönemde başarılı bir sınav verdiler. Gerek bakanlığımızın son dönemlerde meslek liselerine verdiği önemli destekler, gerekse 2023 vizyonu doğrultusunda başlatılan "Meslek Liselerinde 1000 Okul" projesi ile meslek liselerimizde bir sinerji oluştu. Meslek Liselerimizdeki bu olumlu havayı ve dönüşümü sürdürülebilir, sistematik ve kalıcı hale getirmemiz gerekiyor. Bu süreçte bir taraftan okullarımızı fiziki mekân ve birimlerin donatımı açısından iyileştirirken diğer taraftan mesleki ve akademik başarısının niteliğini artırma ve geliştirmeye yönelik hedeflerimizi gerçekleştirmeye yoğunlaşmalıyız. Özellikle YKS sınavlarına öğrencilerimizi hem moral motivasyon hem de geleceğin mesleklerine yönlendirme açısından rehberlik etmek önem arz etmektedir." dedi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuşmasının sonunda okullarımızın başarısında yöneticisinden öğretmenine, öğrencisinden velisine kadar emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Toplantı, meslek liselerinde başarıyı artırmaya ve YKS'ye yönelik yapılabilecek çalışmalarla ilgili okul müdürlerinin görüş ve önerilerini paylaştığı değerlendirme ve müzakere bölümü ile sona erdi.

02-04-202102-04-202102-04-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.