KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimi Geliştirme ve Yönlendirme Tanıtım Faaliyetleri Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitimi Geliştirme ve Yönlendirme Tanıtım Faaliyetleri Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU başkanlığında Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde Mesleki Eğitimi Geliştirme ve Yönlendirme Tanıtım Faaliyetleri Planlama Toplantısı gerçekleştirildi. Şube Müdürümüz Enver AYATA ve Meslek Liselerimizin Müdürleri de toplantıya katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz toplantıda yaptığı konuşmasında , ''Meslek Liselerimiz yaptıkları proje ve çalışmalarla dereceye girerek öne çıkıyor. Okullarımızda idareci ve öğretmenlerimizin özverili ve gayretli çalışmalarıyla birlikte öğrenci sayılarımızda artış yaşandı. Öğrencilerimiz için sektör ve mesleki okullarımızın iş birliğiyle istihdam çalışmalarımız devam ediyor. Öğrencilerimizin meslek edinme ve kariyer yapma konusunda bilinçlenmeleri amacıyla Haziran ayının ilk haftasında 3 gün boyunca öğrencilerimize ve halkımıza yönelik çalışmalarımız olacaktır. Tanıtım kapsamında meslek liselerimizde bulunan bilişim, mobilya, elektrik-elektronik, metal, makina, yiyecek-içecek hizmetleri, çocuk gelişimi, konaklama hizmetleri, sağlık hizmetleri, muhasebe, adalet, resim ve müzik alanlarımızda Misaki Milli Meydanında standlar açılacak.'' ifadelerine yer verdi.

 Bu kapsamda toplantıda aşagıdaki kararlar alındı:

-Cemil Meriç Mesleki ve Teknik anadolu Lisemiz Yiyecek- İçecek Hizmetleri alanından öğrencilerimiz tarafından stand açılacak.

-Safranbolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Kızılay işbirliğiyle kan bağışı standı açılacak ve öğrencilerimiiz tarafından tansiyon-şeker ölçümleri yapılacak.

-Safranbolu Borsa İstanbul Güzel Sanatlar Lisemiz tarafından açılan standlarda resim öğretmenleri ile büyük çaplı bir resim sergisi ve müzik öğretmenleri ile enstrüüman tanıtımı yapılacak.

-Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz 9.sınıf öğrencileri tarafından yiyecek içecek süsleme gibi etkinlikler ile stand açılacak.

-Ovacuma Çok Programlı Anadolu Lisemiz öğrencileri tarafından stantta çocuk gelişiminde kullanılan materyaller (parmak kuklaları, taşlı oyunlar vs.) sergilenecek.

 -Prof. Dr. Sabri Ülgener Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından uygulamalı duruşma ve muhasebe salonu oluşturulacak.

-Mesleki Liselerimiz tarafından alanlarına yönelik broşürler hazırlacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz toplantı sonunda toplantıya katılan Mesleki Lise Müdürlerimize özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek bundan sonraki süreçte yapılacak olan çalışmlarda başarılar diledi.

 

 

13-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.