KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

        İlçemizdeki mesleki ve teknik eğitimin niteliğini yükseltmek, işbirliğini güçlendirmek ve çözüm önerilerinin üretilmesi amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş başkanlığında, Şube müdürümüz Sayın Yavuz Aydın ve meslek lisesi müdürlerimizin katılımlarıyla Mesleki ve Teknik Eğitim  İşBirliği Toplantısı gerçekleştirildi.

       Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş şunları söyledi:

       “Öncelikle Mesleki ve Teknik Eğitim işbirliği toplantısıyla ilçemizde gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz mesleki eğitimdeki faaliyetlerin, Okullarımızın ihtiyaçları, toplumumuzun talepleri de dikkate alınarak  şekillendirilmenin gayreti içerisindeyiz. Biz Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerek akademik başarıda gerekse bize emanet edilen çocuklarımızın sosyal  oluşumlarına önemli katkı veren sosyal sorumluluk projelerinde, TÜBİTAK,BAKKA,AB endeksli projelerde gelmiş olduğumuz noktayı ve eğitim kurumlarımızın fiziksel ortamlarının güzelleşmesi ile alakalı gelinen noktayı mesleki eğitimde atılacak adımlarla taçlandırmak istiyoruz. Bizim Safranbolu’muzda, ülkemizde, israf edilecek, ihmal edilecek hiçbir gencimiz yoktur, olamaz. Bunun için hem akademik başarıda hem de mesleki eğitimde Safranbolu da, çağın ihtiyaçlarını karşılayabilmekte, istihdam noktasında arzu edilen insan gücünü yetiştirme noktasında çaba sarf etmekte ve bu manada şehrimizin de desteğini almak suretiyle bize emanet edilen gençlerimizin hayata en güzel şekilde, en donanımlı şekilde hazırlama gayreti ve azmi içerisindedir. Bunun için bu toplantıyı tertip eden mesleki eğitim şubemizin yöneticilerine,Okul müdürlerimize yürekten teşekkür ediyorum.

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, gençlerin istihdama katılmasının önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

      “Gençlerimizin, okullardan başlayarak yetiştirilmesi en doğrusu. Gerçekten devletimiz üzerine düşeni bu konuda yapıyor. Önemli olan gençlerimizi hayata hazırlamak ve sektörün ihtiyacını giderecek şekilde yetiştirmek. Gençlerimizin hayata erken atılıp ülkenin ihtiyacı doğrultusunda bu ülkeye hizmet vermek için yetiştirilmesi gerekiyor.Bu nedenle bizim mesleki eğitimle alakalı bir seferberlik rolü ile hareket etmemiz lazım. Bizim mesleki eğitimle alakalı bir farkındalık üretmemiz lazım. Biz bu toplantıları yoğun mesaimiz içerisinde en önemli iş olarak görüyoruz ve çalışıyoruz. Bu,devletimizin, milletimizin, çocuklarımızın geleceği açısından önemli. İnşallah bu toplantı verimli bir istişare toplantısı olur. Bu toplantıdan güzel fikirler, bu fikirlerden güzel kararlar ortaya çıkar ve geleceğimiz, çocuklarımız  bu fikirler ışığında aydınlanır." dedi.

        Toplantı okul müdürlerimizin görüşleri ve soru-cevap kısmıyla devam etti ve son buldu.

 

01-02-201901-02-201901-02-201901-02-201901-02-2019

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.