KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ AİLELERLE BULUŞUYOR PROJESİ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ AİLELERLE BULUŞUYOR PROJESİ

Bakanlığımız Meslekî ve Teknik Eğitim Genel  Müdürlüğü'nün "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" etkinlikleri  kapsamında, kimsesiz, yaşlı ve engelliler ile ihtiyaç sahibi ailelerin evlerindeki tadilat ve tamirat işleri öğrencilerimiz tarafından yapılıyor.

Safranbolu'da Proje kapsamında ilk olarak  belirlenen kriterlere uygun bireylerin tespiti proje komisyonunca yapıldı. Akabinde, Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğrencilerimizden oluşturulan öğrenci grubu, öğretmenlerimiz koordinatörlüğünde tespiti yapılan ailelerimizin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda , eğitim aldığı alan dala göre faaliyetlerini yürüttüler. Bazı hanelerin mutfak dolapları ,merdiven trabzanları ,oturma gruplarının ve dolapların gevşeyen kapakları ve kulplarının tamirini ,bir diğer proje ekibi ise elektrik , su tesisatı ve anahtarların tamir ve bakımıyla, bir kısmı ise evin boyasıyla ve talep edilen yönleriyle ilgilendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ´projenin okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla uygulandığını ifade etti. İlçemiz içinde proje kapsamında ihtiyaç ve talepleri tespit edilen belirli sayıdaki vatandaşlarımızın; evlerinin bazı bölümlerinin küçük bakım ve onarımlarıyla, kullanılamaz veya yıpranmış  durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren  onarımlarının yapıldığını ifade etti. Bireylerin hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların önemli olduğunu söyledi. Bu faaliyetler ile gönüllere dokunulduğunu  toplum içeresinde yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekiştirildiğini, gelecek kuşaklara aktarıldığını ifade etti. İnsan, doğası gereği toplumsal bir varlıktır. Yalnız yaşaması mümkün değildir.Birlikte yaşamanın gereği olan dayanışma ile insanlar yardımlaşmayı, birlikte işyapmayı öğrenirler. Dayanışma sayesinde insanlar daha çabuk ve daha çok işyapabilir.Bu bağlamda öğrencilerimizde bu aktivitelerle bu güzelliklerimizi geleceğe taşıyacaklardır.

Bu aktivitelerde kişilerin yüzlerindeki tebessüm bizleri oldukça mutlu etmektedir.Sayın Gümüş ´Projenin hayata geçirilmesinde desteklerinden dolayı Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz başta olmak üzere tüm idareci ,öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim´ dedi .

 

12-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.