KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELİLERİMİZ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

MESLEK LİSELİLERİMİZ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

        Milli Eğitim Bakanlığımızın  "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında, kimsesiz, yaşlı ve engelliler ile ihtiyaç sahibi ailelerin evlerindeki tadilat ve tamirat işleri öğrencilerimiz tarafından yapılıyor.

        Safranboluda Proje kapsamında  önce belirlenen kriterlere uygun ailelerin tespiti yapıldı.Daha sonra, Safranbolu Ahi Evran  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizden oluşturulan öğrenci grubu, öğretmenlerimizle birlikte belirlenen ailelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda , eğitim aldığı bölüme göre çalışmaya başladı. Kimi eskiyen mutfak dolapları yenilirken bazıları  dolapların gevşeyen kapakları ve kulplarının tamirini ,kimi öğrenciler de elektrik tesisatı ve anahtarların tamir ve bakımıyla,kimisi ise evin boyasiyla ilgilendi.

       Konuyla ilgili açıklama yapan Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş  ´projenin okullarımızda  öğrenim gören öğrencilerimizin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla uygulandığını ifade etti. İlcemiz içinde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin; evlerinin bölümlerinin küçük bakım ve onarımlarının evlerinde bulunan kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımlarının, hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların önemli olduğunu söyledi.Bu faaliyetler ile gönüllere dokunuldugunu  toplum icersinde yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekistirildigini , gelecek kuşaklara aktarıldığını ifade etti. Ayrica bireylerin mutlulugunun kendilerini sonsuz mutlu ettigini soyledi.

       Sayın Gümüş ´Projenin hayata gecirilmesinde desteklerinden dolayi Safranbolu Kaymakamımız Sayın Dr.Fatih Ürkmezer başta olmak üzere tüm idareci ,öğretmen ve ogrencilerimize  teşekkür ederim´ dedi .

16-04-201916-04-201916-04-201916-04-201916-04-201916-04-201916-04-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.