KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ (LGS) BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ (LGS) BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınav toplantısı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ başkanlığında Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürümüz Sayın Recep KABAŞ ve sınav komisyonlarında görevli okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, sınav öncesinde ve sınav esnasında yapılacak çalışmalar ve kayıt bölgelerindeki okul kapasiteleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Sayın GÜMÜŞ, 20 Haziran'da yapılacak olan sınavın ilçemizde sorunsuz bir şekilde tamamlanması ve öğrencilerimizin en iyi koşullarda sınava girebilmeleri için sınav gününe kadar olan süreçte yapılacak tüm hazırlıkların hassasiyetle takip edilmesi gerektiğini belirterek Bakanlığımızca alınan önlemlere dair bilgilendirmelerde bulundu.

 Yapılacak olan merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için okullarımızda gerekli hazırlıkların eksiksiz yapılmasını ve sınavda uygulanacak hijyen kurallarıyla ilgili öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin bilgilendirilmesini söyleyen Sayın GÜMÜŞ okul binasına girişte maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi hususlarında gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti. Başarılı bir şekilde sınavın tamamlanacağını  belirten Sayın GÜMÜŞ öğrencilerimize başarılar diledi.

Toplantı Şube Müdürümüz Sayın Recep KABAŞ'ın LGS Sınav Görevlileri Uygulaması hakkındaki sunumu ile son buldu.

05-06-202005-06-202005-06-202005-06-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.