KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İLE MOTİVASYON BULUŞMALARI

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İLE MOTİVASYON BULUŞMALARI

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaöğretim kurumlarımızın son sınıfında okuyan ve 2021 YKS sınavına hazırlanan öğrencilerimize yönelik olarak çevrim içi motivasyon buluşmaları gerçekleştiriyoruz. İlk buluşma 4 Aralık Cuma günü Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ'ün de katıldığı buluşmada gençlere seslenen GÜMÜŞ "Geleceğimiz olan siz değerli gençlerimizi, öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim en önemli görevimiz. Eğitimi uzaktan gerçekleştirdiğimiz pandemi döneminde de öğretmenlerimizle birlikte özverili bir şekilde çalışıyoruz." dedi.

Gençlerin fikirlerini almak ve YKS'ye hazırlanan öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmak için bu buluşmaların anlamlı olduğunu belirten GÜMÜŞ, "Başarılı olabilmek için kendimize duyduğumuz güven ve başarıya olan inancımız hedeflerimize ulaşma noktasında büyük önem taşır. Motivasyon bizi harekete geçiren, hareketimizde devamlılık sağlayan güçtür. Hayatın her alanında olduğu gibi eğitim sahasında da başarının ve etkili öğretimin en önemli bileşeni olduğu açıktır. Motivasyonu yüksek bireyler başarılı ve özgüvenli olmalarının yanı sıra, Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en üst basamağında bulunan "kendini gerçekleştirme ihtiyacına" sahiptirler. Teknolojik gelişmelerin baş döndürücü şekilde gelişmesi ve yeni koşulların ortaya çıkması bireylerin geleceğe hazırlanmalarında önem arz etmektedir. Geleceğe hazırlanan gençlerimizin de yeterince motive edildiklerinde hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerdir. Bizler geleceğimiz olan siz gençlerimize güveniyoruz. Geleceğe güçlü şekilde hazırlanmanız için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konuşmasında, iş hayatında ihtiyaç duyulan becerilerin farklılaştığını, bunun da meslekleri dönüştürmeye başladığını ifade ederek, özellikle gençlerin bunun farkına vararak geleceklerini planlarken bu gelişmeleri göz önünde bulundurması gerektiğinin altını çizdi. Öğrencilere günümüzde yapay zeka, endüstri 4.0. nesnelerin interneti vb alanlarda çok büyük yatırımlar ve gelişmeler yapıldığını ve yapay zekâ teknolojisinin gelecekte hayatımızda oldukça yer edineceğini vurguladı.

Safranbolu Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen motivasyon buluşması okulun rehberlik servisi tarafından yapılan YKS bilgilendirme sunumu ve soru cevap bölümü ile sona erdi.

04-12-202004-12-202004-12-202004-12-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.