KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE MOTİVASYON BULUŞMALARIMIZ

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE MOTİVASYON BULUŞMALARIMIZ

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2021 yılında YKS sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen çevrim içi "Öğrenci Motivasyon Buluşmaları"nın sonuncusu 6 Ocak Çarşamba günü düzenlendi.

Daha önce ilçemizdeki 10 okulun son sınıf öğrencileri ile ayrı ayrı gerçekleştirilen "Öğrenci Motivasyon Buluşmaları"nın son programına Prof. Dr. Sabri Ülgener Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ovacuma Çok Programlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri katıldı.

Programda öğrenciler ile buluşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında ülkemiz ve milletimiz açısından gençlerimizin değeri ve sorumlulukları, hedef belirleme, hedeflere ulaşmada ve başarılı olmada inanmanın ve disiplinli çalışmanın rolü, dünyadaki değişim ve dönüşümü iyi takip ederek geleceğin dünyasını ve mesleklerini doğru analiz etme, kendimizi geliştirme ve yetiştirmede kitap okumanın önemi ve pandemi döneminin olumsuzluklarının yanı sıra bizlere sağladığı yeni imkân ve fırsatları iyi kullanma gibi konularda öneri ve tavsiyelerde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ programın son bölümünde programa katılan üç okulun öğrencileri ile bire bir görüşerek öğrencilere hangi meslekleri hedeflediklerini ve en son hangi kitabı okuduklarını sorarak öğrencilerle karşılıklı sohbet etti. Program okul yöneticilerinin konuşmaları ile sona erdi.

Lise son sınıf öğrencileri için planlanan ve bu program ile tamamlanmış olan "Öğrenci Motivasyon Buluşmaları" ile ilgili bir değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ "Son bir ay içerisinde ilçemizde bulunan 13 ortaöğretim okulumuzda öğrenim gören yaklaşık 1000 lise son sınıf öğrencimiz ile çevrim içi bir araya gelerek onlarla bire bir sohbet etme imkânı bulduk. YKS sınavına girecek olan gençlerimize eğitim öğretim süreçlerinde rehberlik etmeye ve destek olmaya çalıştık. Bundan sonra da okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve bizler tüm imkânlarımız ile öğrencilerimize rehberlik etmeye ve destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile sınava hazırlık sürecindeki bütün öğrencilerimize kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Başta her an desteklerini yanımızda hissettiğimiz Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ olmak üzere eğitim süreçlerini özveri ve gayretle yürüten eğitim ailemizin tüm bireylerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

06-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.