KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS SINAV KOMİSYONU BAŞKANLARI İLE ÇEVRİM İÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

LGS SINAV KOMİSYONU BAŞKANLARI İLE ÇEVRİM İÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

6 Haziran 2021 Pazar günü saat 09:30'da başlayacak ve iki oturum halinde yapılacak olan "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına ilişkin Merkezi Sınav" ile ilgili bilgilendirme toplantısı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ, Şube Müdürümüz İhsan PARLAK ve sınav komisyon başkanlarının katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ toplantının açılışında yaptığı konuşmasında; sınav merkezi olan okullarımızın sınava hazır olduğunu, yapılacak olan merkezi sınavla ilgili tüm tedbirlerin alındığını, salgın hastalık sebebiyle öğrencilerin sağlığının korunması için gerekli hazırlıkların ve hijyen çalışmalarının yapıldığını ve sınav gününe kadar da bu konuyla ilgili iş ve işlemlerin hassasiyetle yerine getirileceğini belirterek sınavın sorunsuz olarak gerçekleştirilmesi için okul yöneticileri tarafından sınavla ilgili gerekli bilgilendirmelerin öğretmen, öğrenci ve velilerimize yapılması, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin sınava girmeleri için alınan tedbirlerin uygulanması ve sınav günü özellikle okul binasına girişte maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi hususlarında gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. 

Toplantı, şube müdürümüz İhsan PARLAK'ın sınav öncesinde, sınav esnasında ve sınav sonrasında yapılması ve dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı "Sınav Uygulama Esasları ve Alınacak Tedbirler" ile ilgili sunumu ile devam etti.

Sınav komisyon başkanları tarafından yöneltilen soruların cevaplandırılması ile toplantı sona erdi.

01-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.