KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS' DE İLÇEMİZDEN İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

LGS' DE İLÇEMİZDEN İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

5 Haziran 2022'de başarıyla uygulanan LGS kapsamındaki merkezî sınav sonuçları www.meb.gov.tr adresinde erişime açıldı. Başvuruların tüm 8. sınıf öğrencileri için otomatik olarak alındığı sınava 1 milyon 31 bin 799 öğrenci girdi ve katılım oranı yüzde 83 olarak gerçekleşti.Ilcemizdende 714 öğrencimizin katıldığı sınavda Emek Ortaokulu öğrencimiz Elif Bayram ile Şehit Murat Akdemir Anadolu İHL Ortaokulu öğrencimiz Aslınur Karabulut soruların tamamına doğru cevap vererek Türkiye birincisi olmuşlardır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın  Hasan Gümüş; "Öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında Safranbolu eğitim ailesi olarak her türlü fedakarlığı esirgemeyen öğretmenlerimize, idarecilerimize , personelimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi ilgi yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda, güçlü şekilde Ülkemiz hedeflerini gerçekleştirecek yetkinlikte yetiştirme gayretimiz hız kesmeden devam edecek.Tüm öğrencilerimiz için sonuçların hayırlı olmasını diliyor, Safranbolu eğitim ailesinin her bir ferdine sağlık ve başarılar diliyorum" dedi.

04-07-202204-07-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.