KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KORONAVİRÜS VE PANDEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

KORONAVİRÜS VE PANDEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Doktoru Nermin AKÇI ve ekibi tarafından sunumu yapılan bilgilendirme toplantısı 6 Mart CUMA günü Sunal Tülbentçi Halk Eğitim Merkezi salonunda yapıldı.

           Müdürlüğümüz Şube Müdürü Recep KABAŞ, okul müdürleri ve rehber öğretmenlerin katıldığı toplantıda okullarımızın hazırlayacağı pandemi planı ve coronavirüs konularında bilgilendirme yapıldı.

Yapılan bilgilendirmede; "Virüs Nasıl Bulaşır, Hangi Tedbirler Alınmalı?" konularının yanı sıra "Temel Hijyen Kurallarına Uyulması" ile ilgili olarak;el temizliğine dikkat edilmesi, Ellerin sık sık sabunla en az 20 saniye yıkanması, elleri yıkamadan özellikle gözlere, buruna ve ağza dokunmaktan kaçınılması, sabunla ellerin yıkanamayacağı bir ortamda alkol bazlı el antiseptiği kullanılabileceği, öksüren ya da hapşıran kişilerden en az 1 metre uzakta olmaya dikkat edilmesi, hapşırma ya da öksürmelerde hemen kullanılan mendilin çöpe atılması, nefes almakta zorlanılıyorsa, ateş ve öksürük varsa mutlaka bir doktora görünülmesi gerektiği, odaların, sınıfların sık sık havalandırılması, yemeklerden, tuvalet kullanımından önce ve sonra ellerin yıkanması, gerekmediği sürece tokalaşma, sarılma gibi yakın temas selamlaşmalardan kaçınılması gerektiği. C vitamininden zengin sebze ve meyvelerin menülerde yer almasına ve bol sıvı tüketimine dikkat edilmesi gerektiği vb. konular hakkında bilgi verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, öğrencilerimizin sağlıklı olarak okullarına gidip gelebilmeleri amacıyla bu tür bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini belirterek İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

06-03-202006-03-202006-03-202006-03-202006-03-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.