KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMIMIZ HAYATBOYU ÖĞRENME KURSLARIMIZI ZİYARET ETTİ

KAYMAKAMIMIZ HAYATBOYU ÖĞRENME KURSLARIMIZI ZİYARET ETTİ

       Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer ile İlçe Milli Eğitim Müdürümz Sayın Hasan Gümüş Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM)’i ziyaret etti.

        Safranbolu´da 8 ayrı şubesi bulunan SAKEM Milli Eğitim, Halk eğitim ve çeşitli kurumlarla işbirliği ile gerçekleştirdiği kurs eğitimleri ile kursiyerlere meslek edindiriyor. Emek SAKEM şubesini ziyaret eden Sayın Ürkmezer, kursiyerlerin çalışmalarını inceleyerek yaptıkları işler hakkında bilgi aldı.

        Öğrenme sürecinin hayat boyu devam ettiğini vurgulayan Sayın Ürkmezer, paydaş kurumlarla önemli bir hizmetin Safranbolu´da sürdürüldüğünü belirterek şu sözlere yer verdi ´´SAKEM Mahalle aralarında bulunan şubeleriyle vatandaşlarımıza ücretsiz kurs eğitimleri vermekte. Milli Eğitim ve Halk Eğitim işbirliğinde verilen kurslarda meslek sahibi olmayanlar meslek ediniyor ve boş zamanlarını değerlendirmek için emeklilerimiz de kurslara katılıyor ayrıca Üniversite okuyan gençlerimizin derslerine takviye kurslarımız mevcut. Bizler yatırımın en güzelinin eğitim olduğunu düşünerek insana yatırım yapıyoruz; huzur ve güven içinde bir toplum için önce eğitim diyoruz’ ‘dedi.  

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş,’ Bu tür kursların açılmasında bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Safranbolu Kaymakamımız  ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer’e teşekkür ediyorum. SAKEM Yetkililerine, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Sezai Öztaş’a, Halk Eğitim Merkezi personelimize teşekkür ediyor çalışmalarında  başarılar diliyorum’ dedi.

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.