KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 100. YILINDA "41 DİZE, 41 OKUL, 41 ÖĞRENCİ"

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 100. YILINDA

2021 yılı, bağımsızlığımızın ve istiklalimizin sembolü İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılı olması nedeniyle "Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı" olarak kabul edildi.

Bu yıl "On Kıta Bir Vatan İlelebed İstiklal" teması ile kutlanan "İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma günü etkinlikleri" kapsamında Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından "41 Dize 41 Okul 41 Öğrenci" slagonu ile İstiklal Marşı video çekimi gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Kahraman Milletimizin bağımsızlığımız ve bayrağımız uğruna verdiği, tarihte emsali olmayan kurtuluş mücadelemizi destanlaştıran, bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimizin büyük bir inançla vermiş olduğu istiklal mücadelesini, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşımızın 10 kıtasında 41 dize, Safranbolu İlçemizde de resmi ve özel toplam 41 okul müdürlüğümüz bulunmakta. Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılı anısına 41 dizeyi 41 okulumuzdan 41 öğrencimiz seslendirdi. Anaokulu öğrencilerimizden lise son sınıf öğrencilerimize kadar tüm kademe ve sınıf düzeylerinden 41 öğrencimizin görev aldığı bu güzel ve anlamlı video çekiminde emeği bulunan bütün okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.