KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞKUR, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE SAKEM ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

İŞKUR, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE  SAKEM ARASINDA PROTOKOL  İMZALANDI

      Safranbolu Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM), Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü arasında aktif iş günü hizmetleri işbirliği protokolü imzalandı.

      Safranbolu Kaymakamımız  ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Hasan Gümüş, Karabük İşkur İl Müdür Vekili  Sayın Mustafa Çalış’ın katıldığı imza töreni Safranbolu Kaymakamlığında yapıldı. İmza töreni sonrası konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamımız  ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer; “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendi himayelerinde tüm Türkiye’de başlatılan ve Osmanlı Mirası ilçemiz Safranbolu’nun pilot bölge seçildiği ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda belediye olarak başlattığımız 5 pet şişe getir, bez torbayı götür projemiz ile 3 haftadır binlerce bez torba vatandaşlarımıza hediye edilmiştir ve yine on binlerce plastik şişe geri dönüşüme kazandırılmıştır” dedi.

      Safranbolu’nun tamamının ilgi gösterdiği ve destek verdiği proje kapsamında projenin çok daha geniş kitlelere ulaşması amacı ile İşkur, SAKEM ve Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz paydaşlığında bir protokol imzaladıklarını kaydeden Sayın Ürkmezer; “ Bu kapsamda ilk etapta 20 şer kişilik 4 grup halinde dikiş makinesi operatörlüğü kursu açmayı hedefliyoruz. Bu kursiyerlerimiz aynı zamanda günlük cep harçlığı niteliğinde ödeme yapılacak. Yine file örme ile ilgili bir kursumuz olacak. Burada da 15 kursiyerimiz file örmeyi öğrenerek hem aile bütçesine katkıda bulunacaklar hem de bir meslek sahibi olacaklar” diye konuştu.                                                 

       Bu kurslarla birlikte çok daha fazla bez çanta ve fileyi vatandaşlara hediye edebileceklerini ifade eden Safranbolu Kaymakamımız  ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer; “ En başından beri projeye destek veren herkese teşekkür ediyor, protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

26-01-201926-01-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.