KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZİN YÜKSELEN PROJE BAŞARISI

İLÇEMİZİN YÜKSELEN PROJE BAŞARISI

Eğitimdeki başarısı ile adından söz ettiren ilçemiz proje çalışmalarındaki yükselen başarısı ile de dikkat çekiyor.

            Son yıllarda AB, BAKKA. TÜBİTAK projeleri başta olmak üzere bir çok proje çalışması yürütülen ilçemizde eTwinning projelerinde de çok önemli bir başarı yakalanmış durumda. Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dil becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyeti kapsamında gerçekleştirilen bu projeler, ulusal çapta "Ulusal Kalite Etiketi", Avrupa çapında ise "Avrupa Kalite Etiketi" ile ödüllendirilmektedir.

            İlçemizde 2021 yılına ait başvurular sonucunda, 47 proje "Ulusal Kalite Etiketi", 10 proje ise "Avrupa Kalite Etiketi" ödülüne layık görülmüş olup 2021 yılında ilçemize kazandırılan toplam etiket sayısı 57 oldu.

            Buna göre bir önceki yıl 3 olan "Ulusal Kalite Etiketi" sayısında %1567, yine bir önceki yıl 1 olan "Avrupa Kalite Etiketi" sayısında %1000, toplam kalite etiketinde ise bir önceki yıla oranla %1425 artış gerçekleşmiş oldu.  

            İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Güçlü Türkiye hedefine ulaşma yolunda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin dünyadaki meslektaşları ve akranları ile rekabet edebilmelerini ve hem ulusal hem de uluslar arası arenada başarılar kazanmalarını önemsiyoruz. Safranbolu eğitim öğretim alanında olduğu gibi projeler alanında da iddalı ve hedefleri olan bir ilçemiz. Her geçen gün ilçemizdeki okullarımızda projelere katılım oranı ve desteklenen proje sayımız büyük bir hızla artmaktadır. Son olarak bunu eTwinning projelerindeki başarıda görmekteyiz. Bir önceki yıla oranla kalite etiketi kazanan proje sayımızda yüzde bin beşyüze varan bir yükseliş sözkonusu. Bu büyük başarıda emeği geçen okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.