KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZİN PROJE BAŞARILARI TÜBİTAK İLE DEVAM EDİYOR

İLÇEMİZİN PROJE BAŞARILARI TÜBİTAK İLE DEVAM EDİYOR

İlçemiz Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SafranTech takımı tarafindan danışman öğretmen Cumhur Torun rehberliğinde hazırlanan proje "Tübitak Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu" Yarışmasında finale kaldı ve sergilenmeye hak kazandı.

Hazırlanan proje ile engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve özel eğitimde bir eğitim materyali olarak kullanılması amaçlanmıştır.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Güçlü Türkiye hedefine ulaşma yolunda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin dünyadaki meslektaşları ve akranları ile rekabet edebilmelerini ve hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılar kazanmalarını önemsiyoruz. Safranbolu eğitim öğretim alanında olduğu gibi projeler alanında da iddalı ve hedefleri olan bir ilçemiz. Her geçen gün ilçemizdeki okullarımızda projelere katılım oranı ve desteklenen proje sayımız büyük bir hızla artmaktadır. Bu büyük başarıda emeği geçen okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.

18-12-202218-12-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.