KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZİN PROJE BAŞARILARI TÜBİTAK İLE DEVAM EDİYOR

İLÇEMİZİN PROJE BAŞARILARI TÜBİTAK İLE DEVAM EDİYOR

TÜBİTAK 4004 Bilim ve Toplum Destekleme Programları Matematik Yılı Özel Çağrısı kapsaminda; Vilayetler Birliği Ortaokulu Müdürlüğü'nce hazirlanan "DOĞADA YÜRÜYORUM MATEMATİĞİ SEVİYORUM", projesi kabul edildi.

Milli Eğitim Bakanlığımız Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştıracak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlayacak "Matematik Seferberliği" başlatmıştır. Bu bağlamda projede MATEMATİK ana teması etrafında doğada fiziksel aktivite ile sağlıklı yaşama yönelirken Matematik dersine ilginin artırılması, farklı kurumlarla işbirliği yapılıp eğitim öğretimin okul dışı faaliyetlerle çeşitlendirilmesi, hedef kitlenin sportif, sosyal, düşünme, araştırma ve öz yönetim becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Projenin hedef kitlesini Safranbolu'da bulunan ortaokulların 7. Sınıf öğrencileri oluşturmaktadır. Proje amacı doğrultusunda; "Matematik Seferberliği Farkındalığı", Matematikle Sağlıklı Yaşam", "Matematikle Doğada Spor", "Matematik ve Çevre Okur Yazarlığı", vb. bir çok faaliyetler gerçekleştirecektir. Proje etkinlikleri öğrencilerin eğlenerek, yaparak, yaşayarak öğrenmelerini sağlayacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ; ilçemizde proje alanında bir çok başarılara imza atılmaktadir. Ayrica farkli türlerde projeler hazirlanarak yarınlarımız olan öğrencilerimizin gelecege daha donanımlı hazırlanmasına imkan tanınmaktadır. Projenin hazırlanmasinda emeği geçen okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.