KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE "PATİKLE BAŞLA KİTAPLA YAŞA" PROJESİ

İLÇEMİZDE

''Patikle Başla Kitapla Yaşa'' sloganıyla  0-6 yaş okul öncesi çağı çocukları ve velilerine yönelik ilçemiz Ali Baba Anaokulunda yürütülmekte olan ve bir eTwinning projesi olan "PATİK" projesi sorumlusu Okul Öncesi Öğretmeni İrem Keskin Sezgin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş'ü ziyaret ederek proje ile ilgili bilgi verdi.

       Ali Baba Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni İrem Keskin Sezgin proje ile ilgili olarak, "Akademik koordinatörlüğünü Prof. Dr. Belma TUĞRUL, Dr. Nihan FEYMAN GÖK ve Dr. Işıl TAŞ hocalarımızın yaptığı ve 53 ilden 235 Okul Öncesi öğretmeninin dâhil olduğu "PATİK" eTwinning projesini Safranbolu'da Ali Baba Anaokulu olarak uyguluyoruz. Patik denince aklımıza bebek gelir. Büyüklerimiz yeni doğan çocuk için hediye verecekleri zaman genellikle patik verirlerdi. Patikte duygu vardır, sevgi vardır, paylaşmak vardır. PATİK tersten okunduğunda KİTAP olur. İşte patikte sayılan her şey bir kitapta bulunabilir. Birisi kelime kelime, birisi ilmek ilmek işlenir. Biz de bu proje kapsamında yeni doğan çocuklarımıza bir Patik bir Kitap hediye ederek çocuğun doğumundan itibaren kitapla tanışmasının önemine vurgu yapmaya çalışacağız. "PATİK" projesinin amaçları arasında çocukta okuyucu kimliğini geliştirmek, dil gelişimini desteklemek, ailelerin etkili kitap okuma becerilerini desteklemek, ev merkezli okumayı teşvik etmek bulunmaktadır." dedi.

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş de, 0-72 ay okul öncesi dönemin çocuğun fiziksel, zihinsel, dil, sosyal ve duygusal yönden geliştiği kritik bir dönem olması nedeniyle bu dönemde çocuğa verilecek desteğin çok önemli olduğunu belirterek çocuğun gelişimsel ihtiyaçlarının gözetilerek soru sorma, sorgulama, problem çözme, eleştirel düşünme ve tasarım odaklı yaratıcı düşünme becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan ve "Patikle Başla Kitapla Yaşa" sloganı ile kitap okuma kültürünü doğumla başlatan "Patik" projenin ilçemizde yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Projede katkısı bulunan öğretmenleri tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

24-03-202124-03-202124-03-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.