İLÇEMİZDE BAŞARI GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
![İLÇEMİZDE BAŞARI GELENEĞİ DEVAM EDİYOR](/meb_iys_dosyalar/2022_07/19105746_IMG_1268.jpg)
2022 Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) Sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.
YKS sonuçları doğrultusunda Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencimiz Hatice Şeyma HABERGETİREN Y-TYT ek puanlı Yerleştirmede Türkiye Geneli İmam Hatip Liseleri arasında Türkiye 1. si oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş; "Öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında Safranbolu eğitim ailesi olarak her türlü fedakarlığı esirgemeyen öğretmenlerimize, idarecilerimize , personelimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi ilgi yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda ,güçlü şekilde Ülkemiz hedeflerini gerçekleştirecek yetkinlikte yetiştirme gayretimiz hız kesmeden devam edecek.Tüm öğrencilerimiz için sonuçların hayırlı olmasını diliyor, Safranbolu eğitim ailesinin her bir ferdine sağlık ve başarılar diliyorum" dedi.