KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 3 Nisan Karabük'ün Kuruluşunun 87. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 3 Nisan Karabük'ün Kuruluşunun 87. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Sanayi, eğitim ve turizm kentimiz Karabük'ümüzün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ağır sanayisi olan Karabük Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atıldığı 3 Nisan 1937 tarihinin 87.yıl dönümünü kutlamanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. 

Şehrimizde ilk ağır sanayi fabrikasının temellerinin atılması ile Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları "Fabrikalar Kuran Fabrika" ünvanını almış, 10 haneli bir köy modern, çağdaş bir cumhuriyet şehrine dönüşmüştür. 

Cumhuriyet Kenti Karabükümüz Türkiye'de kurtuluşunu değil, kuruluşunu kutlayan tek ilimizdir. Ayrıca "Türkiye sanayisinin kalbi olmasının dışında ülkenin birçok önemli sanayi kuruluşunun, barajların, köprülerin de mimarı olmuştur.

Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılması ve Karabük'ün kurulmasında emeği geçenlerin ve fabrikanın çalışanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Karabükümüzü, hep birlikte ve el ele, daha ileriye beraber taşıyacağız.

 

Said Nuri ODABAŞOĞLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.