KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

         Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, 2007 yılında Diyarbakır’da bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Polis Memuru Recep Çakıl’ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette Şube Müdürümüz Sayın Yavuz Aydın ve Safranbolu Şehit Recep Çakıl İmam Hatip Ortaokulu Müdürümüz Sayın Hasan Turgut Soysal hazır bulundu.

         Sayın Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Şehidimizin adını yaşatmak için Safranbolu İmam Hatip Ortaokulunun Adını ŞEHİT RECEP ÇAKIL İMAM HATİP ORTAOKULU olarak değiştirildiğini söyledi.

         Sayın Gümüş; ‘Şehit ailelerimizin daima yanlarında olduklarını, Sizler aziz şehitlerimizin milletimize emanetlerisiniz, bizlerde bu ulvi emanetleri her daim yüceltmekle yükümlüyüz. Böyle büyük evlatlar yetiştirdikleri için kendilerine teşekkür ederiz. Sizleri unutmayacağız. Bu vatan size minnettardır’ dedi.

          Şehidimizin ailesi ise, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirdiği ziyaret sebebiyle çok mutlu olduğunu belirterek, Şehit Evladının isminin Okula verilerek yaşatılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

            Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, Şehidin  basasına Şehit Recep Çakıl’ın kendi resminin yer aldığı tablo hediye etti.

13-02-201913-02-201913-02-201913-02-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.