KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEKİ KURSİYERLERİMİZE ZİYARET

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEKİ KURSİYERLERİMİZE ZİYARET

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kursları ziyaret etti.

Müdür Vekili Alim Aslan'dan eğitim öğretim faaliyetleri ve devam etmekte olan kurslar hakkında bilgiler alan Hasan Gümüş daha sonra kursiyerleri ziyaret ederek onlarla sohbet etti ve çalışmalarını izledi.

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada "Eğitim öğretim çalışmalarımız sadece okullarımızda öğrenim çağındaki çocuklarımıza verilen örgün eğitimden ibaret değil. Örgün eğitimin yanı sıra her yaş grubundan bireylerin isteğe bağlı olarak çok farklı alanlarda eğitim alabildikleri yaygın eğitim kurumlarımız var. Halk Eğitimi Merkezlerimiz yaygın eğitim faaliyetinin yürütüldüğü en önemli kurumlarımızın başında geliyor. Safranbolu olarak örgün eğitimde olduğu gibi yaygın eğitimde de başarılı bir konumdayız. Safranbolu Halk Eğitim Merkezimizde 7'den 70'e her yaştan insanımıza yiyecek alanından giyime, sanattan meslek edindirmeye varıncaya kadar çeşitli alanlarda açılmış olan kurslarla vatandaşlarımıza hizmet veriliyor. Halk eğitim kurslarımız bir taraftan kursiyerlerimizin işbirliklerine anlamlı katkı sağlarken diğer taraftan da meslek edinmelerine ve ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunmalarına imkân sunmaktadır. Medeniyetimizde eğitimin yaşı yoktur. Beşikten mezara kadar insan öğrenmeye ihtiyaç duyar. İşte Halk Eğitimi Merkezlerimiz bu ihtiyacın karşılandığı yerlerdir. Burada böylesine önemli ve anlamlı bir hizmetin içinde yer alan yöneticilerimize ve öğretmenlerimize özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek heyecanla ve istekle kurslarımızdan istifade eden kıymetli kursiyerlerimizi tebrik ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum." dedi. 

12-11-202112-11-202112-11-202112-11-202112-11-202112-11-202112-11-202112-11-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.