KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlama Mesajı

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Said Nuri ODABAŞOĞLU,   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sayın ODABAŞOĞLU,  mesajında şu ifadelere yer verdi:

Millet olarak şanlı tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

Asırlardır hürriyetinden, bağımsızlığından ve onurundan ödün vermeden yaşamış milletimiz, bundan 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde adeta küllerinden yeniden doğarak şahlanışa geçişini Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.

Böylesine büyük bir milletin evlatları olarak bizler de tam bir asır sonra bugün bir taraftan Cumhuriyetimizin ilanının 100. Yılını coşkuyla kutlarken diğer taraftan "Türkiye Yüzyılı" vizyonu ve hedefleri doğrultusunda Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına güçlü bir başlangıç yapmak istiyoruz.

Tarihten aldığımız güçle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserimdir diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içerisinde daima daha ileri noktalara taşımak ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının "Türkiye Yüzyılı" olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere geçmişten günümüze vatanımız ve milletimiz uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.