KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN GÜMÜŞ´ÜN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

      Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş 17 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde bir mesaj yayınlayarak öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN GÜMÜŞ´ÜN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

                

           Sayın Gümüş’ün açıklamalarında şu ifadeler yer aldı: “Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Okullarımız, bireyin yaşamında temel eğitimin verildiği, bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zekâ ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği en önemli yapılardır. Çocuklarımızın ilgi ve kabiliyetleri yönünde hayata ve üst öğrenime hazırlanması Milli Eğitimimizin temel amaçları arasındadır.´

            Sayın Gümüş, İlçe Milli Eğitim Olarak, dünya standartlarında bilgi ve becerilere sahip nesilleri yetiştirmek amacı ile Bakanlığımızın vizyonu ışığında çabamızı hiç ara vermeden devam ettirmekteyiz.             

            Kıymetli Öğretmenlerim; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’un belirttiği gibi öğretmenlik’ Çocuğun hayatına dokunmak, onunla her gün göz göze gelmek, onun hayatında çocuk diliyle söylersek ´kocaman´ yer sahibi olmak, bazen anneden ve babadan dahi önemli bir yer tutmak, umut dolu çocuk dünyasının kaptanı ve kahramanı olmaktır .

            Yürekleri pırıl pırıl tertemiz olan ve gözlerindeki umut ışıkları ile anne babalarının kucaklarından sizlerin bilgisine ve gönül dünyanıza emanet edilen, ülkemizin geleceğini oluşturacak sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakârlıkla çalışacağınıza dair inancımız ve güvenimiz tamdır.

            Saygıdeğer Velilerimiz; Büyük emeklerle yetiştirdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz kıymetli evlatlarınızın, daha güzel yarınlara ulaşması için umutlar taşımaktasınız. Evlatlarınızdan beklediğiniz bu başarıların gerçekleştirilmesi yönünde bizlerle birlikte hareket etme yönündeki istek ve kararlılığınızı biliyor; onların istenmeyen ortam ve davranışlardan uzak tutulması amacıyla öğretmenlerimizle ve bizlerle işbirliğinizin artarak devam etmesinin önemini belirtirken; sizlere de yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini dilerim.

             Sevgili Öğrencilerimiz; Sizler ülkemizin yakın geleceğinin yapı taşları ve uzak geleceğinin mimarları olacaksınız. Hedeflere ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok bilgi almalısınız. Ancak unutmayınız ki okulunuz aynı zamanda sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgiyi aşılayan, arkadaşlık duygularınızı pekiştiren ve faydalı birer birey olmanızı sağlayacak olan huzur dolu yuvanızdır. Ülkemizin geleceği noktasında dünya sıralamasında en ön sıralarda olması için kendini sürekli yenileyerek yetişme isteğinde olma farkındalığa sahip olduğunuzu biliyor ve yeni eğitim öğretim yılında sizlere başarılar diliyorum.

              17 Eylül 2018  Pazartesi günü başlayacak olan 2018-2019 yeni eğitim-öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle saygılar sunuyorum.

                                                                                 HASAN GÜMÜŞ

                                                                         İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.