KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN GÜMÜŞ'ÜN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN GÜMÜŞ'ÜN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

  Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş  Mevlid Kandili  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sayın Gümüş,  mesajında şu ifadelere yer verdi:

       "Âlemlere rahmet Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyayı teşriflerinin seneyi devriyesi olan Mevlid-i Nebi'ye ulaşmanın huzuru ve mutluluğunu hissediyoruz.

          Bütün insanlığa rahmet olarak ve güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen Efendimiz, gönderilmiş olduğu cahiliye toplumunu tüm insanlığa örnek gösterilecek bir topluluğa dönüştürmüştü. Gönderildiği çağ O'nun ile Asr-ı Saadet adını aldı. Mevlid-i Nebi'nin yıldönümünde insanlığın yine O'nun mesajları ile buluşmaya ihtiyacı var. Çünkü O, hep iyilik ve güzelliği muştulamış, yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, iyinin ve güzelin, barışın ve huzurun,  hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır.

 

Sevgili Peygamberimizin müstesna hayatından bizlere miras olarak bıraktığı adalet, doğruluk, emaneti koruma, eşref-i mahlûkat olan insanın hakkını koruma, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etme, hayırda yarışma, birbirini sevme, her yönüyle hayırlı ve yararlı bir insan olma gibi hasletleri hayatımıza taşıma bu gecenin en önemli mesajıdır.

 

Mevlid-i Nebi vesilesiyle bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olmasını temenni ederek bütün vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini en kalbi dileklerimle tebrik eder, bu gecenin İslam ve insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını dilerim."

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.