KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri Odabaşoğlu'nun Mevlid Kandili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri Odabaşoğlu'nun Mevlid Kandili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri Odabaşoğlu, Mevlid Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Âlemlere rahmet Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyayı teşriflerinin seneyi devriyesi olan Mevlid-i Nebi'ye ulaşmanın huzuru ve mutluluğunu hissediyoruz.

Yeryüzünde iyinin, faydalı olanın, hakkın ve adaletin hâkim olması ve güzel ahlakı tamamlamak için bütün insanlığa rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, gönderildiği cahiliye toplumunu tüm insanlığa örnek bir topluluğa, gönderilmiş olduğu cahiliye dönemini de "Asr-ı Saadet"e dönüştürmüştür.

Erdemli bireyler, faziletli toplum ve huzurlu bir dünya inşa edebilmek için insanlığın bugün yine O'nun mesajları ile buluşmaya ihtiyacı var. Mevlid-i Nebi bunun için bizlere önemli bir fırsat ve imkân sunmaktadır. Sevgili Peygamberimizin müstesna hayatından bizlere miras olarak bıraktığı adalet, doğruluk, emaneti koruma, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara sahip çıkma, hayırda yarışma, birbirini sevme, her yönüyle hayırlı ve yararlı bir insan olma gibi hasletleri hayatımıza taşıma bu gecenin bizlere en önemli mesajıdır.

Bu vesilesiyle Safranbolu eğitim ailemizin Mevlid Kandilini en kalbi muhabbetlerimle tebrik eder, bu gecenin rahmetinden ve bereketinden istifade edebilme ümidiyle Mevlid-i Nebi'nin İslam ve insanlık alemi için hayırlar getirmesini dilerim."

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.