KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'miz tarihte eşine zor rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu eşsiz zaferin 109' uncu yıl dönümünde bu vatan uğruna canını veren aziz şehitlerimizin Şehitler Günü'nü idrak etmenin onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi, en karanlık zamanlarda bile Türk milletinin birlik ve beraberliğinin gücünü tüm dünyaya göstermiş; memleketimizin her yanından gelip tereddüt bile etmeden yan yana şehit düşen Mehmetçiklerimiz, vatan sevgisinin ve kardeşliğin simgesi olmuşlardır.

Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu veren Çanakkale Deniz Zaferi'mizle sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, aziz milletimize zaferi getirmiştir. Ama en önemlisi de bu zaferle Türk Milleti'nin vatanı, dini, hürriyeti ve istikbâli söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini ve neleri başarabileceğini tüm açıklığıyla dünyaya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale Zaferi, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plân kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir ders olmuştur.

Bu zafer şehit ve gazilerimizin ülkemize göz diken bütün düşmanlara en güzel cevabı vermesidir. Milletimiz, vatanı için üzerine düşen her türlü görevi hiç çekinmeden yapan ve bu uğurda eşsiz kahramanlıklar gösteren bir millettir. Bin yıldır varlığımızı devam ettirdiğimiz bu topraklarda bizler, hür ve bağımsız olarak yaşayabiliyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Bu milletin evlatları olarak gözünü bile kırpmadan mukaddesat uğruna canlarından vazgeçen şehitlerimiz ve gazilerimiz bizlere en güzel örnektir. 

Bizler de şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik ve beraberlik içinde verilen mücadeleyi Millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere de bu bilinci aktarmak zorundayız.

Bu duygularla 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Said Nuri ODABAŞOĞLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.