KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'ndan 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'ndan 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelsiz bir yaşam için farkındalığımızın artması ve tüm engelli kardeşlerimizin geleceğe daha umutla bakabilmeleri adına anlamlı bir gündür. Bu gün, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının aşılabilmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi, topluma kazandırılması hususlarındaki girişimlerin güçlendirilmesi, bu alandaki toplumsal hassasiyet ve bilincin yükseltilmesi için önemli bir fırsattır. 

Her birimizin bir gün engelli konuma düşebileceğinin bilinciyle engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin asli görevidir. Yaşadıkarı tüm zorluklara rağmen ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli kardeşlerimizin desteklendikleri takdirde neler başarabilleceklerine hepimiz şahit oluyoruz. Bu azim ve çabalarından dolayı en büyük takdiri hak etmektedirler.

Engelli kardeşlerimizin sorunları yalnızca onları ve ailelerini değil toplumumuzun tüm kesimlerini yakından ilgilendirmektedir. Bu sorunları en aza indirgemek için tüm toplumumuzun duyarlılık ve ortak çabasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yalnızca bu gün değil her gün onları hatırlamalı ve kaliteli  bir hayat sürmeleri için çaba sarf etmeliyiz.

Bu düşünceler ile Dünya Engelliler Günü'nün ülkemizde ve tüm dünyada farkındalık oluşturması temennisiyle tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Engelliler Günü'nü kutluyor ve  huzurlu, sağlıklı, tüm engellerin aşıldığı yarınlar diliyorum. 

                                      Said Nuri ODABAŞOĞLU 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.