KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Tüm insanların hür doğduğu, yasalar önünde eşit olduğu ve kötü muameleye tabi tutulamayacağını beyan eden İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda kabul edilişinin 75. yılında, bu günün tüm insanlığımız için adalet, barış ve huzurlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Günümüzde dünya genelinde ve Filistin'de yaşanan olaylar ve savaşlar İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. Haklı bir dava uğruna vakur biçimde mücadele eden Filistin halkı işgal ve saldırılara karşı direnişinin anlam ve değerini uluslararası topluma gösterdi.

Bizim ülkemizde de insan haklarının ihlal edilmemesi halkımızın tüm kesimlerinin öncelikli hedefleri arasındadır. Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri arasında yer alan insan haklarına saygı; dili, dini, ırkı, rengi, düşüncesi, cinsiyeti ne olursa olsun hak ve hürriyetlerin herkes için olduğu belirtmektedir.

Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yönelmiş bir tehdittir düşüncesiyle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyor, her bireyin eşit haklara sahip olduğu, insan hakları ihlallerinin söz konusu olmadığı, insani değerlerin daima üstün tutulduğu, temelinde barış ve adalet olan bir dünya diliyorum.

 

Said Nuri ODABAŞOĞLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.