KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU' nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU' nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri Odabaşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 95. yıldönümünü ve tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Öğretmenlik Peygamber Efendimizin "Ben öğretmen olarak gönderildim" ifadeleri ve kalemi kılıçtan üstün gören bir medeniyetin mensupları olmamız yönüyle de kutsal bir meslektir.

Öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden kişi değildir. Öğretmen, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik bir gönül işi, gönülleri tutuşturan sevda ateşidir.

Öğretmenliğin en önemli yönlerinden biri de özelde insanın genelde ise bir ülkenin ve milletin geleceğine şekil vermesidir. Çünkü medeniyetler muallimlerle kurulur. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün;

"Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur.

Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir" sözleri öğretmenlik mesleğinin bu misyonunu ifade etmektedir.

Böylesine kutsal ve önemli bir görevi ifa eden Değerli Öğretmenlerim! 

Safranbolu'muzda birlikte eğitim süreçlerini yürüttüğümüz siz değerli meslektaşlarımın ve sevgili öğrencilerimizin daima yanınızdayız. Türkiye Yüzyılına dünyada söz sahibi bir ülke olarak girmemizi sağlayacak nesillerin yetişmesi, büyük bir özveri ve azimle çalışan siz fedakâr öğretmenlerimizin gayretleriyle gerçekleşecektir.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.