KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU' nun 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU' nun 10 Kasım Mesajı

Bugün Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin bânisi, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, saygıyla yâd ediyoruz.  Bu toprakları bizlere vatan yapmak için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden, ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimize ve gazilerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İstiklal Mücadelemizde ordumuza yaptığı önderlik, bağımsızlık ruhunun yeni nesillere kazandırılması noktasında ortaya koyduğu örneklik, hiçbir zaman unutulmayacaktır.   Türk ve dünya tarihinde kıymetli bir yer edinen Atatürk'ü sadece anmakla kalmamalı, mücadelesini anlatmaya çalışmalıyız.  

Öğrencilerimize vatan aşkıyla dolu bir neslin, bir milletin önderi olmaya giden yolunun kilometre taşlarını kavratmalıyız. Ayrıca bizler de Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet ettiğinin bilincinde olmalıyız ki, geleceğe dair ümitlerimiz daha da sağlam olsun. Bu bilinçle çağın ruhunu okuyan, millî ve manevi değerlere bağlı, aklın ve bilimin önemine inanan, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesini geçme idealini daima yüreğinde taşıyan bir gençliğin yetişmesi noktasındaki ödevimizi hakkıyla yerine getirmek için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına her alanda yazdığımız başarı hikâyeleriyle ulaştık. "Türkiye Yüzyılı" vizyonu ile  Cumhuriyeti'mizin ikinci yüzyılına yakışır çalışmalarla bizlere bırakılan bu mirası en iyi şekilde geliştirmeye ve daha ileriye götürmeye devam edeceğiz.   Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, hasret ve minnetle anıyorum.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.