KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LGS "TERCİH DANIŞMANLIĞI" HİZMETİ VERİLEN OKULLARIMIZI ZİYARET ETTİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LGS

3 Temmuzda başlayan ve 19 Temmuza kadar devam edecek olan LGS tercih süreci için Bakanlığımız tarafından 81 ilde 20 bin rehber öğretmen ile "Tercih Danışmanlığı" hizmeti başlatıldı.

Safranbolu'da da LGS sınavı yapılan 19 okulumuzda öğrencilerimizin lise tercihleri için "Tercih Danışmanlığı" hizmeti verilmeye başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş "Tercih Danışmanlığı" hizmeti verilen okullarımızı ziyaret ederek rehber öğretmenlerimize kolaylıklar diledi ve lise tercihi yapan öğrencilerimiz ile sohbet etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş yaptığı açıklamada "İlçemiz LGS başarısını 2023 yılında da sürdürüyor. İlçemizden bu yıl da 2 Türkiye Birincisi çıkmış ve tüm derslerde Türkiye ortalamasının üzerinde yer alan başarı grafiğimiz artış göstermeye devam etmiştir. Şimdi yeni bir sürece girmiş bulunmaktayız. Öğrencilerimiz eğitimlerine devam edecekleri lise öğrenimleri için 19 Temmuz tarihine kadar okul tercihlerinde bulunacaklar. Bu süreçte öğrencilerimize sunulan "Tercih Danışmanlığı" hizmeti ile ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde okullarımızda rehber öğretmenlerimiz tarafından rehberlik edilecektir. Öğrencilerimizin "merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okullar", "yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar" ve "pansiyonlu okullar" olmak üzere üç grupta yapacakları tercihlerinin sonuçları 24 Temmuz'da açıklanmış olacak. Öğrencilerimize tercihlerinin hayırlı olması temennisiyle tercih sonrası yerleşecekleri okullarında başarılı bir ortaöğretim hayatı diliyorum. Öğrencilerimize verilen "Tercih Danışmanlığı" hizmetinden dolayı okul yöneticilerimize ve rehber öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

05-07-202305-07-202305-07-202305-07-202305-07-202305-07-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.