KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ''Kitap Dostu Veliler Çalışması'' İle Velilerle Bir Araya Geldi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ''Kitap Dostu Veliler Çalışması'' İle Velilerle Bir Araya Geldi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, Kitap Dostu Veliler Ççalışması ile Bostanbükü Ortaokulunda velilerle bir araya geldi.

Bostanbükü Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sema DİKA KAYABAŞI önderliğinde gerçekleştirilen Kitap Dostu Veliler çalışması ile ilgili KAYABAŞI ''Velilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, bunun yanında hal dili ile öğrencilerimize örnek olmalari amaçlanmaktadır. Teknolojinin hayatın merkezinde olduğu bu dönemde çocuklarımızdan beklediğimiz kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasi noktasında anne ve babaların okuyan bireyler olmaları çok önemlidir. Belirli periyotlarla velilerimizle okul kütüphanesinde toplanılmakta ve okunan kitapların kısaca anlatılması sağlanmaktadır. Her ay en fazla okuyan velilerimize ise "Kitap Dostu Belgesi" ve ufak bir hediye  verilmektedir. Bu sene geçen seneden farklı olarak çocuk kitaplarını okumaya başladı velilerimiz. Sonrasında çocukları da aynı kitabı okuyarak birlikte nitelikli zaman geçirme imkanı oluşabilecek. Ayrıca çocuk kitaplarının içeriği hakkında da bilgi sahibi olmuş olacaklar. Benzer çalışma öğrencilerimizle de yürütülmekte ve her ay en fazla sayfa kitap okuyan öğrencimize de hem belge verilmekte hem de ufak bir hediye verilerek teşvik edilmektedir. Öğrencilerimiz aynı zamanda okudukları kitapları kısaca sunmakta ve  kendini ifade etme becerileri de gelişmektedir.'' ifadelerine yer verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz gayretli çalışmalarından ötürü okul idarecilerine, öğretmenlere ve çalışmaya katılım gösteren velilere teşekkür etti. 

12-10-2023

12-10-202312-10-202312-10-202312-10-202312-10-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.