KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HASAN GÜMÜŞ´ÜN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

        Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Cumhuriyet Bayramı’nın 95.Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HASAN GÜMÜŞ´ÜN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

                 Milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

               Cumhuriyet, tarih boyunca onlarca beylikler, devletler ve imparatorluklar kuran Türk Milletinin, yok edilmek üzere iken “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin ardından elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur.    

              Bugün, millet olarak bağımsızlığımız için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızdan sonra 15 Temmuz’da adeta ikinci bir Kurtuluş Savaşı verdik. 95 yıl önce emperyalistlere karşı kazandığımız gibi o günde halkımızın büyük desteği ile zaferle çıkmasını bildik. Bizler de  ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh yarınlara ulaştırmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

               Bu duygu ve düşüncelerle; “Benim en büyük eserim Cumhuriyet’tir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatan için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                         

                                                                                                                                                       HASAN GÜMÜŞ

                                                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.